Srpen 2015

Jak si ozdobit sešity na nový školní rok? + SOUTĚŽ O NEJHEZČÍ SEŠIT!!!

30. srpna 2015 v 18:05 | L I L L Y |  Tipy, rady a návody

A h o j !

Jsem strašně ráda, že se poslední dobou dozjíždí dubrika "Tipy, rady a návody" ! A jelikož mě psát DIY pro vás ohromně baví (i když je to strašně pracné, takže doufám, že si toho vážíte :) , tak jsem se rozhodla, že dneska napíšu článek - jak si ozdobit své sešity do školy. Nakonci článku bude i soutěž, budu ráda za jakoukoliv účast!!!
A teď jdeme na samotný článek. Z youtube možná znáte DIY Back to school, ale pokud ne, vůbec nevadí. Za dva dny se totiž jde do školy a proč místo obyčejných mean stream sešitů nemít originální, vlastnoručně vytvořené? :)

1. Návod: Trojuhelníky všude, kam se podíváš!

Potřebujeme: barevný nebo bílý papír, lepidlo, nůžky, časopisy, barevný papír na jmenovku

Vezmeme si náš sešit a bílý nebo barevný papír. Vezmeme si lepidlo a polepíme obě strany sešitu a papír nalepíme. Já jsem zvolila modrý papír. Teď už stačí vzít do ruky lepidlo, nůžky a tvoje oblíbené časopisy! Z časopisů budeme vystřihovat obrázky do tvaru trojúhelníku, které postupně na sešit nalepíme. Ale pozor, všechno pravidelně! Ne že jeden trojůhelník půjde na houby do lesa :) Upozorňuji vás, že to chvilku zabere, mně to zabralo necelou hodinu ;-) Potom už můžeme jenom vystřihnout jmenovku, na které uděláme pravítkem a fixou nebo perem, propiskou (doporučuji černou tenkou fixu) uděláme linky, kolik potřebujeme. Pak doporučuji ještě napsat číslo sešitu a je hotovo! :-) Můj sešit podle tohoto návodu vypadá takto:

2. Návod: Elegantní černobílá


Potřebujeme: černou tenkou fixu, bílý papír, barevný papír na jmenovku, malířskou pásku (najdete v tesco) nebo washe pásku, nůžky a lepidlo :-)

Opět vezmeme náš sešit a nalepíme na něj bílý papír na obě strany sešitu, jiný se snad ani nehodí. Potom vezmeme malířskou pásku nebo washe pásku nebo jakoukoliv jinou, ale hlavně ne izolepu! :-) Vezmeme si tedy tu naší pásky a vytvoříme z ní trojůhelník, rovný! Potom jednoduše vezmeme černou fixu a jdeme dělat čáry, klidně i přes pásku. Uděláme čáry svislé a vodorovné, nemusí být podle pravítka ;-) Je lepší jich udělat víc, je to hezčí. Potom jenom pásku odlepíme a trojůhelník je krásně rovný! Vypadá to opravdu úžasně :-) Potom jenom stačí udělat jmenovku s linkami a napsat číslo sešitu jako u toho prvního. Někomu možná přijde sešit prázdný, ale mě přijde neuvěřitelně krásný! Můj sešit podle tohoto návodu vypadá takto:


Tento návod nezabere tolik času, jako ten první a také se mi více líbí.

Pokud jste postup nepochopili, mám pro vás i video, které jsem našla na youtube od youtuberky jménem Sparkles :-) Je tam sice návodů víc, ale tento tam také je.Snad si alespoň někdo z vás s mými nápady něco vytvoří! Fotky vašich sešitů mi posílejte na email sarka.neskudlova@seznam.cz , ráda se podívám! Pokud budete aktivní a budete mi fotky posílat, udělám soutěž o nejhezčí sešit s těmito tématy! Vítěz dostane diplom a třeba i nějaké opravdové ceny! :-)
Pokud by jste se chtěli zúčastnit, napište do komentářů:
1. Jméno, blog
2. Který sešit budeš dělat?
3. Už si odeslal/a obrázek na můj email?
4. Souhlasíš s pravidly?
PRAVIDLA:
Do soutěže můžete poslat maximálně jednu fotku sešitu
Fotka nesmí být zkopírovaná a musí patřit vám
Sešit musí být vyroben podle návodu číslo jedna nebo číslo dvě
Snad se aspoň někdo zapojí, budu se moc těšit na vaše sešity!! :-)
Bye, bye! your Lilly :-*


První školní den!

23. srpna 2015 v 14:12 | L I L L Y |  POVÍDKY, BÁSNIČKY A PŘÍBĚHY

PRVNÍ ŠKOLNÍ DENNajednou zazvonil budík. Cože? Už půl sedmé? Zdálo se mi, že spím jen chvilku a ne tak dlouho, že bych měla do patnácti minut vstát. Ale asi mi nic jiného nezbývalo ... Byla jsem tak strašně zklamaná, že začíná škola. Nechtěla jsem do ní jít i přes to, že se uvidím s lidmi, s kterými jsem se neviděla o prázdninách. Na druhou stranu mi jich spoustu ale také moc nechybělo ... Odrhnula jsem peřinu a pokoušela se zvednout. Nešlo to. Byla mi najednou strašná zima, protože jsem nebyla pod peřinou. Na chvíli jsem si zase lehla s domněnkou, že vstanu za pět minut. Zachumlala jsem se znovu do peřiny a rychle zavřela oči. Nechtěla jsem ani myslet na to, že dneska začíná škola. Možná mi nebudete věřit, ale chtělo se mi i brečet. Ano, asi jsem hodně divná. Ne, že bych kvůli tomu strašně brečela, ale přišel na mě takový ten pocit znuděného smutku, znáte to. Ani jsem se nenadála a už zazvonil budík. 7:45. Vstávat. Rychle, co nejrychleji to jde. Ustlala jsem si peřinu a šla ke skříni. Nevěděla jsem, co si mám obléct. Nakonec jsem si vzala legíny a svou novou mikinu. Vlastně to bylo něco mezi tričkem a mikinou. Ano, nic zvláštního. Jako každý jiný den. Poté jsem si učesala moje rozcuchané vlasy a dala je do culíku. Vzala jsem si takopvou tašku, nebo spíš kabelku. Byla černobílá, vzorovaná. Jako úchyty měla obrovské korále. Byla taková na pláž, tedy kdyby měla pestřejší barvy než jsou barvy černá a bílá. Do ní jsem dala mobil, peněženku, klíče, žvýkačky a nějaký balzám na pusu. Víc asi nebude potřeba. Najednou jsem si ale řekla, jestli ten první školní den nemám přeci jenom něčím vylepšit, nějakou kosmetikou. Tak jsem se posadila ke stolu a z mého šuplíku vyndala řasenku, korektor, balzám a lesk. Nejprve jsem korektorem zahladila kruhy pod očima, jelikož jsem skoro nespala. Pak jsem ještě nanesla trochu na ty nedokonalosti. Potom jsem si dala trochu řasenky. Následně jsem vyndala svůj oblíbený balzám, a namazala jsem si s ním rty. A aby se rty trochu leskly, dala jsem si na ně trochu růžového lesku. A hotovo. Nebudu to nějak hrotit. Sice je poznat, že jsem namalovaná, ale to mi nevadilo. Do školy malování nenosím a jenom mě napadlo, že ten první školní den něčím opepřím. Poté jsem už pádila dolů. Kabelku hodila na stůl a běžela do kuchyně. Pozdravila jsem mamku a taťku. Brácha byl ještě ve svém pokoji. Rodiče připravovali mou malou tříletou sestřičku na první den ve školce, měla krásné šatičky a když jsem jí pozdravila, řekla: " Já du dněska do škoky!" Bylo to vážně roztomilé, taky bych chtěla do školky...

Jelikož bylo už po sedmé, rychle jsem vyndala zbytek čokoládových lupínků, nasypala je do misky a nalila mléko. Rychle jsem pádila ke stolu a snědla je. Nebylo moc času si vyčistit zuby, takže jsem si jen udělala pití do školy, oblékla baleríny a šla k autu. Přeci jenom ve škole budu jenom hodinu, se spolužáky jsem si pak domluvila sraz ve Futuru, nákupním středisku, kde oslavíme první den školy a zakončené prázdniny. Rychle jsem si sedla do auta. Moje malá sestřička Gábinka šla do svojí sedačky a říkala : "Pohídej mi plosím batůzek já v nem mám penýzky na zmzinku." Usmála jsem se a poržela Gábince batůžek. Jeli jsem do školky. Uviděli jsme prolézačky a skluzavky. Bylo úžasné vidět svojí bývalou školku po tolika letech, a ještě zevnitř. Vešli jsme s Gábinkou a mamkou dovnitř do šatny. Tam čekala na nás vychovatelka a ukázala nám Gábinčiny věšáky a místo, kde se bude moct převlékat. Docela se to tu změnilo. Měli tu dlouhé lavice, kde každý měl dva věšáky a dole poličku na boty. Nad věšáky měl každý napsaný svě jméno. Byly to krásné, nové lavice, které měly barevné pruhy. Možná, že si je nedokážete představit, ale vlastně nebyly nijak zvlášť úžasné, jenom byly nové. Gábinka se převlékla a šla do velké místnosti, kde byla herna. Vychovatelka nám všechno ukázala. Pak tam byla i druhá herna, taková lepší a větší, kde byly pro děti i skluzavky do balónků. Pak tam byla propojená koupelna a jídelna.

Vypadalo to tam podobně, jenže spoustu věcí tam bylo nových. Vychovatelka mě na první pohled normálně nepoznala. Když se tam Gábinka zabydlela, s mamkou jsme odešly do auta. Bylo asi 7:40. Rychle jsme sedly do auta a jely, kam jinam, než do školy. Začala jsem se trochu těšit. Ale jen trochu, opravdu jenom trošku. Za chvíli jsme byly u školy. Mamka řekla, ať se držím. Otevřela jsem dveře a šla jsem. Byla jsem poprvé na druhém stupni, tedy v šesté třídě. Všechno bylo nové, úplně neznámé. Šla jsem do své třídy a uviděla spolužáky a spolužačky. Z toho třináct jich bylo nových. Dělili jsme se totiž ze tří tříd na dvě třídy, někteří odešli na gympl.

Nemohla jsem uvěřit svým očím. Monika měla obarvené vlasy do zrzava, Klára byla ostříhaná do podkovy, Lucka byla opálená jako nikdy, Dan vyrostl snad o metr a půl, Ondra měl nový účes, Julie a Filip měli rovnátka, Kristýna měla nový mobil, Honza měl zlomenou ruku... To všechno se za ty dva měsíce stalo! Ve třídě bylo spousta nových tváří, třída byla jiná. Ostatní byli pořád stejní nebo jsem je o prázdninách viděla. Vešla jsem do třídy a s údivem všechny pozdravila. Rychle jsme se s holkama daly do řeči, kde kdo byl, co se stalo a co se nestalo. Najednou zazvonilo. Skoro celá třída byla ještě na prázdninách, já bez vyjímky. To znamená, že skoro všichni zvonění ignorovali. Vtom vešla do třídy naše nová třídní učitelka.

Začali jsme si povídat, co bylo o prázdninách. Pak jsme chvíli úřadovali a vyplňovali nějaké kontaktní údaje. Viděli jsme všichni naše učitele na jiné předměty a seznamovali jsme se s nimi. Bylo to fajn, ale za chvíli začne učení a to už fajn moc nebude.. Každopádně jsem zakončila prázdniny plnou čarou a teď už přijde čas zkoušek, učení, nudy a písemek. Ale možná i nějaké zábavy!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahojky, tak jak se vám "povídka" líbila? Nebyla přímo o mně, ale o nějaké holce, jak prožila první školní den. Koneckonců, za chvíli se jde do školy... Těšíte se? Já moc ne :/// I když doma už je taky nuda no... :) :) :)

Recept na koktejly!

15. srpna 2015 v 15:00 | L I L L Y |  Tipy, rady a návody
xoxo-graphic-xoxo.blog.cz
ZDROJ: HPD.CZ
Podle posledních předpovědí nás čekají opravdu perné letní dny a jak se s tak vysokými teplotami nejlépe vyrovnat? Samozřejmě sladkým a ledovým koktejlem! Který z našich nealkoholických koktejlů se stane tvým favoritem?

Americ limonáda

Budeš potřebovat: 1cl pomerančového džusu, 1 cl perlivé vody, dvě lžíce malinového sirupu, 5 kostek ledu, 2 lžíce nakrájeného čerstvého ovoce, plátek pomeranče
Připrav si vysokou sklenici, do které dáš asi 4-5 kostek ledu. Teď si sklenici lehce nakloň a po jejím okraji začni nalévat malinový sirup, protože jen tak zůstane na dně po nalití všeho ostatního a vytvoříš tak naprosto dokonalý koktejlový efekt. Pozvolna začni do sklenice přímo na led nalévat džus, vodu a kousky ovoce dávej až jako poslední na povrch - vhodný je ananas, jahody, pomeranč nebo jakékoli jiné ovoce, které ti chutná a je právě k dispozici. Okraj sklenice už stačí jen ozdobit plátkem pomeranče.

Mátová citronáda

Budeš potřebovat: 1 hrst čerstvých mátových listů, 1 větší limetku nebo citron, 4 lžíce hnědého nebo bílého cukru, 4 kostky ledu
Připrav si hmoždíř, do kterého dáš mátové listy a trošku je podrtíš - pokud nemáš hmoždíř, vůbec to nevadí a do koktejlu můžeš dát celé mátové listy. Připrav si větší sklenici, do které naliješ vodu - můžeš i perlivou, do vody dej několik kostek ledu, mátové listy, vymačkej šťávu z jedné limetky nebo citronu a nakonec přisypej cukr. Vše pořádně promíchej a už jen vychutnávej.

Poctivá melounová limonáda

Budeš potřebovat: 2700g čerstvého melounu, 120ml limetkové šťávy, 2 lžíce cukru, led
Meloun si ze všeho nejdřív musíš očistit, zbavit ho semínek a rovnou jej můžeš začít krájet na menší kousky. Dej ho do misky, k němu přisypej cukr a vše zalij limetkovou šťávou - na 120ml limetkové šťávy budeš potřebovat asi 4 limetky a můžeš použít dokonce i citrony. Teď už stačí jen všechno společně rozmixovat a buď dát pořádně vychladit, nebo rovnou nalít do sklenic a zasypat několika kousky ledu.

Green fizz

Budeš potřebovat: 1 středně velkou okurku, 1 cl citronové šťávy, 1 cl limetkové šťávy, 2 cl likéru z pomerančové kůry - bez alkoholu, 4 cl toniku, led
Opět si připrav vysokou sklenici, kterou do ¾ zaplníš ledem. Pro tento recept na koktejl je nejlepší mít doma odšťavňovač, protože musíš získat čistou okurkovou šťávu - okurku neloupej. K okurkové šťávě přidej citronovou i limetkovou šťávu, zakápni likérem z pomerančové kůry a nakonec zalij tonikem. S likérem i tonikem si počínej opatrně, protože by mohl být koktejl ve finál e příliš hořký.

Ananasová bowle

Budeš potřebovat: 1 čerstvý ananas, 1 l zázvorové limonády, 40 cl perlivé vody, 10 cl ananasového sirupu, 10 cl citronové šťávy
Ananas si nakrájej na zhruba stejně velké plátky, které potom oloupeš - pokud jsi zvyklá loupat ananas vcelku, tak jej oloupej a až poté krájej na plátky. Plátky potom můžeš překrojit na osminky, které dej do větší misky. Ananas zalij ananasovým sirupem, citronovou šťávou, vodou a zázvorovou limonádou. Dej vychladit alespoň na hodinku a poté nalij do vysokých sklenic.

Cranberry cooler

Budeš potřebovat: 8 cl brusinkového džusu, 4 cl červeného hroznového džusu, 4 cl citronové minerálky, plátek limetky, led
Připrav si vysokou sklenici, kterou do poloviny zaplň kostkami ledu. Postupně do sklenice nalévej brusinkový a hroznový džus - pokud nemáš právě po ruce hroznový, můžeš zkusit trošku experimentovat a dát do koktejlu ten, který máš právě po ruce. Nakonec už jen zalij citronovou minerálkou, ozdob roh sklenice plátkem limetky a máš splněno.

Domácí broskvový ledový čaj

Budeš potřebovat: 5 hrnků vody, ½ hrnku cukru, 4 sáčky černého čaje, 3 velké broskve
Nakrájej si broskve na menší kousky, dej je vařit do vody společně se sáčky černého čaje a s cukrem. Vše společně nechej vařit asi 5 minut, poté odstav, vytáhni sáčky a přeceď celý nápoj do jiné misky. Teď rozmačkej broskve na co nejmenší kousky - můžeš i lehce rozmixovat, dej zpátky do čaje a nechej klidně i dvě hodin chladit. Nakonec nalij do sklenic, které jsou naplněny ledem.

Svěží jahodový koktejl

Budeš potřebovat: 100 g čerstvých jahod, 1 lžíci moučkového cukru, 2 cl citronové nebo limetkové šťávy, perlivou vodu, led
Začni tím, že si připravené jahody umyješ po tekoucí vodou, zbavíš je stopky a nakrájíš je na menší kousky. Jahody dej do misky, posypej je cukrem - pokud máš ráda hodně sladké, tak můžeš klidně ještě přidat na cukru, pokapej citronovou šťávou a nechej půl hodinky v ledničce odležet s tím, že jahody přijdeš občas promíchat. Když je hotovo, připrav si sklenici, do které dáš led, vrstvu jahod podle chuti - čím víc, tím líp, a nakonec zalij perlivou vodou nebo obyčejnou vodou z kohoutku.

Kiwi dream

Budeš potřebovat: 150 ml jablečné šťávy, 20 ml limetkové šťávy, 1 lžíce hnědého cukru, 2 kiwi, led
Kiwi si oloupej a nakrájej na menší kousky, které rovnou dávej do vysokých sklenic do poloviny zaplněných ledem. Pokud máš k dispozici paličku od hmoždíře, můžeš obsah sklenice lehce podrtit, aby se lépe uvolnila šťáva z ovoce a nakonec zalij limetkovou i jablečnou šťávou, zasypej cukrem a promíchej. Kiwi dream je naprosto ideální nápoj na osvěžení.

Ledová tříšť se sirupem

Budeš potřebovat: 13 kostek ledu, ovocný sirup podle chuti, perlivá voda
Připrav si utěrku, na kterou rozlož kostky ledu - nezapomeň na podložku, abys nerozbila kuchyňskou linku. Teď vezmi do ruky paličku na maso a několikrát bouchni přímo do ledu, on se snadno nadrtí. Když máš hotovo, vezmi si vysokou sklenici, zasypej ji rozdrceným ledem, zalij sirupem - čím víc sirupu dáš, tím víc bude koktejl sladký, takže si množství zvol sama podle chuti, a nakonec perlivou vodou nebo obyčejnou vodou z kohoutku.

Okurková limonáda

Budeš potřebovat: 1 salátovou okurku, 2 limetky, 2 lžíce hnědého cukru, 1,5 l perlivé vody, led
Nejdřív si pořádně oloupej salátovou okurku, kterou hned můžeš začít krájet na menší kostičky. Teď si připrav mixér, nějakou vysokou nádobu, do které přesypeš nakrájenou okurku a rozmixuj ji na hladké pyré. Do okurkového pyré přilij 0,5l vody a asi 10 minut nechej odstát v chladu. Po deseti minutách přelij celou chladnou směs z okurek přes sítko do většího džbánu, přidej šťávu z limetek, oslaď cukrem a podle chuti dolij zbytkem vody - někomu okurková limonáda chutná méně ředěná, někomu zase víc, záleží jen na tobě.

Pineapple flip

Budeš potřebovat: 3 cl ananasové šťávy, 2 cl pomerančové šťávy, 1 žloutek, perlivá voda, led
Nejdřív si pořádně promíchej žloutek, který dopředu oddělíš od bílku a připrav si šejkr - pokud ho nemáš, vystačíš si s nějakou uzavíratelnou nádobou, ve které budeš moct koktejl dobře protřepat. Oba dva druhy šťávy teď nalij do šejkru, přidej žloutek, pořádně protřepej, a pokud jsou v koktejlu viditelné hrudky ze žloutku, můžeš přecedit přes sítko. Pak už stačí jen dolít vodou, do sklenic dát led a můžeš servírovat.DIY - VYLEPŠI SI POKOJ!

13. srpna 2015 v 8:00 | L I L L Y |  Tipy, rady a návody

xoxo-graphic-xoxo.blog.cz
ZDROJ: HPD.CZ
Tentokrát jsme si pro tebe připravili opravdu hodně návodů, všechny od youtuberek, podle kterých si můžeš vytvořit novou dekoraci do pokoje. Každé z videí obsahuje tři až pět návodů na dekorace, které jsou velmi jednoduché a rozhodně se ve tvém pokoji budou dokonale vyjímat. Nechybí samozřejmě ani nový návod na 3D text do tvého pokoje nebo rady a tipy, kam efektivně uložit kosmetiku nebo jak si vyzdobit zdi různými obrazy a obrázky.
Pokud se ti některá Youtuberka zalíbí a ještě ji nesleduješ, je nejvyšší čas začít a inspirovat se i dalšími videi.

Tipů je opravdu hodně, ale pokud ti nestačí, zkus využít příležitosti a mrkni na předchozí díl, kde najdeš různé tipy, jak si vylepšit pokoj!

Originální tipy od Teri Blitzen

Teri Blitzen je opravdu velmi populární a oblíbenou youtuberkou. My se rozhodně ničemu nedivíme, protože právě její tipy na výzdobu pokoje, i když jde vlastně jen o drobné doplňky, jsou naprosto skvělé. Kterým návodem se necháš inspirovat ty?

Ve videu najdeš:

  • jak z obyčejné zavařovačky a květiny udělat skvělý doplněk
  • jak z obrázků stažených z internetu vytvořit super rámeček na zeď
  • jak vylepšit starý a nevzhledný držák na časopisy a papíry
  • jak z nenápadné a nepěkné skříně udělat zajímavou a výraznou

Hell Navrátilová radí, jak z obyčejných věcí udělat neobyčejné

Hell Navrátilová rozhodně není v DIY návodech žádným nováčkem. A to je vidět. V jednom videu, které má skoro 14 minut - musíš vydržet až do konce, najdeš až šest návodů. Že si nemůžeš vybrat? To je jasné. Všechny jsou naprosto skvělé!

Ve videu najdeš:

  • jak vyrobit z papíru nádherné květy na zeď
  • jak vytvořit nový vzhled starší rámečků s obrázky - doporučujeme metodu se třpytkami, rámečky vypadají fantasticky
  • jak si vyrobit polštářek v designu pandy
  • jak vyrobit krásnou vázu z obyčejné zavařovačky
  • jak vyzdobit nástěnku jen s pomocí vytištěných písmen a provázku

VAŘÍRNA 2# - Recept na domácí zmrzlinu

11. srpna 2015 v 5:00 | L I L L Y |  Tipy, rady a návody
xoxo-graphic-xoxo.blog.cz
ZDROJ: HPD.CZ
Určitě moc dobře znáš ten pocit během parných letních dní, kdy se ti zastesklo po vynikající chuti oblíbené ledově vychlazené zmrzliny. A co teprve taková domácí zmrzlina domácí výroby? Ta chutná vůbec nejlíp! A že nemáš doma zmrzlinovač, se kterým jde práce rychle od ruky? To vůbec nevadí. Přináším ti hned několik receptů, podle kterých si můžeš vyrobit domácí zmrzlinu, bez toho aniž bys předem musela rodiče prosit o peníze na zmrzlinovač.

Vanilková zmrzlina se smetanou

Budeš potřebovat: 200g cukru moučka, 250ml smetany ke šlehání, 45ml mléka, 1 vanilkový cukr, 1 vanilkový lusk, 7 žloutků, 2-3 lžíce strouhané čokolády
Ze všeho nejdřív si připrav všechny žloutky do středně velké misky, ke kterým hned přidej moučkový a vanilkový cukr, společně všechno utři do hladké pěny. Dužinu z vanilkového lusku povař v odměřeném množství mléka, které dopředu smíchej se smetanou na vaření. Teď si připrav cedník, dej ho nad misku s utřenými žloutky a cukry a před cedník přeceď mléko se smetanou a vanilkovým luskem. Opět dej do hrnce a vař tak dlouho, dokud nezačne směs houstnout - pravidelně je potřeba směs míchat. Jakmile směs zchladne, přidej do ní kousky nastrouhané čokolády a minimálně na dvě hodiny dej do mrazáku vychladit.

Domácí čokoládová zmrzlina

Budeš potřebovat: 150ml smetany ke šlehání, 50g nerafinovaného cukru, 100g čokolády na vaření, 285ml plnotučného mléka, 30g kakaa
Připrav si středně velký hrnec, ve kterém rovnou smíchej mléko společně s cukrem a jakmile směs přivedeš k varu, rovnou můžeš do mléka a cukru přidat i kakao a na menší kousky nalámanou čokoládu na vaření. Jakmile do mléka s cukrem dáš nalámanou čokoládu, vypni plamen a míchej tak dlouho, dokud se nerozpustí čokoláda - čokoláda je v horkém mléce rozpuštěná za pár minut. Teď nech několik minut vychladit a můžeš se pustit do šlehání smetany, kterou následně opatrně do čokoládové směsi zamíchej. Jakmile budeš mít hotovo, dej do vhodné nádoby, vlož do mrazničky a jednou za hodinu (cca 2x) zmrzlinu promíchej.

Domácí lískooříšková zmrzlina

Budeš potřebovat: 1l plnotučného mléka, 30dkg krupicového cukru, 25dkg lískových oříšků, 11 žloutků, 250ml smetany ke šlehání
Jako první si vyšlehej pořádně žloutky se smetanou, aby vznikla jemná a hladká pěna. Pak si připrav středně velký hrnec, do kterého naliješ mléko s cukrem a nechej několik minut společně svařit. Pak opět zapni šlehač a svařené mléko zašlehej ke žloutkům. Postupně se ti během šlehání začne tvořit jemný a hladký krém a právě to je stav, kterého potřebuješ při výrobě zmrzliny docílit. Nahrubo si nasekej lískové oříšky, hned je vmíchej do připraveného krému a na minimálně pět hodin nechej v mrazáku.

Malinová zmrzlina

Budeš potřebovat: 1 zakysanou smetanu, 1 smetanový jogurt, 1l čerstvých malin, 2 nízkotučné tvarohy, 2 lžíce krupicového cukru, 1 vanilkový cukr
Maliny si očisti, propláchni a dej do hluboké mísy, ve které je rovnou rozmixuj společně s cukrem - pokud máš ráda zmrzlinu sladší, klidně přidej na cukru. Jakmile budou maliny s cukrem rozmixovány, začni přidávat smetanový jogurt a vedle v misce si na hladký krém ušlehej vanilkový cukr, zakysanou smetanu a tvaroh a předchozí vyšlehaný základ z malin nalij do krému ze zakysané smetany. Pak už stačí dát zmrzlinu zamrazit a po několika hodinách (cca 5 hodin) si už můžeš vychutnávat vynikající malinovou zmrzlinu.

Citronová zmrzlina

Budeš potřebovat: 5 lžic cukru, 1 vanilkový pudink, 2 velké citrony, 500ml vody
Ze všeho nejdřív si opláchni oba dva citrony, jejich kúru nastrouhej a šťávu vymačkej pořádně do skleničky. Teď si připrav větší hrnec, do něj dej vodu, citronovou kúru i šťávu, cukr a nechej několik minut společně povařit. Mezitím, co se ti vaří základní citronová směs, ve skleničce si rozmíchej pudinkový prášek, který rázem nalij do připravené citronové směsi. Jakmile začne směs trošku houstnout, nalij ji do připravené formy a dej vychladit. Předtím ale nezapomeň ochutnat, jestli je zmrzlina dle tvé chuti a podle toho přidej buď citronovou šťávu, nebo cukr.

Jogurtová zmrzlina

Budeš potřebovat: 200g šlehačky, 200g plnotučného jogurtu, cukr dle chuti
Tahle základní zmrzlina je velmi jednoduchá, potřebuješ na ni minimální množství ingrediencí a hotová je za pár minut. Šlehačku si dej do větší nádoby, ušlehej dotuha a hned přidej jogurt a cukr. Poté ochutnej, a pokud je směs dost sladká, ještě chvíli prošlehej a následně nechej alespoň pět hodin chladit v mrazáku.

Jahodovo-banánová zmrzlina

Budeš potřebovat: 500g čerstvých jahod, 1 banán, 200ml smetany, 120g cukru
Připrav si větší misku, do které nakrájej na půlky nasekané jahody a na kolečka nakrájený banán. Teď na ovoce nasyp cukr, promíchej, ale dej pozor, aby se ti ovoce nerozmačkalo. Následně dej odpočinout na hodinku do ledničky a po hodině se zase můžeš pustit do práce. Po hodince si připrav mixér, do něj vhoď slazené ovoce, promixuj, a pokud je směs málo sladká, rovnou můžeš přisladit. Poté začni přilévat smetanu, opět promixuj, a jakmile začne vznikat ovocný krém, můžeš začít vlévat do misek, které jsou vhodné do mrazáku. Po několika hodinách v mrazáku je zmrzlina hotová.

Domácí kokosová zmrzlina

Budeš potřebovat: 5 vajec, 120g cukru moučka, 300ml smetany ke šlehání, 70g strouhaného kokosu
Nejdřív si odděl žloutky od bílků, ze kterých si hned vyšlehej hustý sníh a postupně do něj zašlehej i cukr. Hned si vedle v misce ze smetany vyšlehej hustou šlehačku a obě dvě vzniklé směsi hned smíchej dohromady a následně do nich zamíchej i nasekaný kokos. Teď směs ochutnej, a pokud je dostatečně sladká a kokosová, rovnou nechej několik hodin v mrazáku.


NOVÝ LAYLOUT! (ZASE?!!)

9. srpna 2015 v 9:24 | L I L L Y |  Info blogu
AHOJÍK!

Asi jste si všimli, že je nový laylout. Je z webu yellow-graphic.blog.cz, který sice skončil, ale pořád je na něm tolik úžasných designů.. Sice byli ve složce i návody, jak laylout nastavit, ale úplně blbě. Autorka si asi neuvědomovala, že je potřeba dát větší velikost záhlaví, aby bylo vidět. Tak jsem se tím částečně řídila a částečně jsem si to nastavila podle sebe. Barvy a umístění byly taky úplně špatně, to nastavování bylo na nervy. Ale ten design se mi tak strašně líbil, žže jsem ho musela mít. Tak co, co na něho říkáte vy ? :)
Novinkyyyy :P / NOVÉ VIDEO!

8. srpna 2015 v 12:22 | L I L L Y |  Videa

Ahojky,


jsem tu zase s dalším článkem, nakonci vás čeká další moje video :) Zase to rychle shrnu, takže nečekejte metrový článek.


První věc je, že z tábora, kam jedu zítra (9.8.2015) nejspíš fotky NEBUDOU. A to proto, protože se mi pokazil mobil, do servisu pojede až v pondělí, kdy už já jsem na táboře.Ukazuje se mi bílá obrazovka, nechce to jít, zapnu a je tam prostě bílo. Je mi příšerně líto, že nemůžu fotit. A náš foťák mi rodiče nedovolili. Takže nejspíš fotky nebudou :(

Abych taky napsala něco k tomu táboru. Budu tam týden, takže od zítřka až do další neděle. Je to koňský tábor, a celý celý a celý den budeme na koních :) Budeme je i plavit! (kdo neví, co to znamená, tak to znamená, že se jdete s koněm koupat do vody). Budeme spát v chatkách. Ještě jsem tam nikd nebyla, ale tak snad se tábor bvydaří, což věřím, že jo. Možná přednastavím články, ale asi nebudu obíhat affs nic komentovat ani odpovídat, berte prosím na vědomí :)

Pak den po táboře jedu na další dovolenou, tentokrát jenom do západních čech. Nevím jak to udělám, ale z dovolené nejspíš fotky budou. Slíbila jsem vám fotky ještě z Řecka, ale to není tak jisté, ještě uvidím. I když myslím, že ta rubrika "fotím" by chtěla trošku naplnit :)


A nakonec tady máte moje další video. Tentokrát jsou to "tipy", co můžete dělat, když se nudíte. K tomu jsem přihodila vtipné záběry, tak doufám, že se mi to aspoň trochu povedlo. Předem děkuju za shlédnutí (přepněte do nejlepší kvality, co to jde) :)


Bye, bye! Your Lilly :-*Dear Diary - 3.8.2015

3. srpna 2015 v 14:11 | L I L L Y |  Můj deník
Ahojky,

vítám vás u dalšího článku. Tentokrát to bude deník, co se stalo a nebo nestalo. Zároveň bych chtěla něco napsat k mým videím a k tomu, co se všechno děje. Tak si připravte čajíček nebo popcorn, protože to chvílema v tomto článku bude důležité!


První věc je, že jsem se 31.srpna vrátila z Řecka. Měla jsem se úžasně, to mi věřte! Popisovala jsem to ve dvou článcích (Dovolená v Řecku #1, Dovolená v Řecku #2). Let nazpět byl nudný a dlouhý o dost víc, než let tam. Ale to už tak bývá, protože když jsme tam letěli, byla jsem hodně natěšená. Ale i cestou zpátky jsem se těšila domů. Místo palem mě doma čekaly zahradní stromky, místo moře a velkého bazénu náš malý bazén a rybník nebo koupaliště. Opálila jsem se asi o dva až tři stupně, což je podle mě docela dost. Jsem tak přirozeně opálená. Poznat to ale bude, jelikož doteď jsem byla celá strašně bílá. Někdy bych si ráda zašla k moři, ale i tak jsem ráda zase doma :)


Toť vše k tomu, jak jsem se vrátila. Teď bych se chtěla rozepsat o mém natáčení videí. Někomu se to líbí, někomu ne. Chtěla bych jen napsat, že předešlý článek (video) není myšleno vážně, je jenom k pobavení. K rodičům se takhle drze snažím chovat co nejméně, ale někteří to vzali až moc vážně. Jednou jste mi totiž pod článek psali, že by jste videa CHTĚLI. Tak se s tím natáčím, upravuju a stříhám a VÁM se to nějak nelíbí. Chápu, že třeba máte svůj názor, ale někdy trošku ujíždíte. Jmenuji třeba takovou čárkačučka, která to trošku přehnala. Musím vydržet hatery, ale že jich bude. Ne každý to ustane a nevím, jestli mám natáčet dál. Ale chtěli jste to, a co bych na vaše přání neudělala... Bohužel to asi není tak dobré, jak se zdálo. Takže vás prosím, napište mi dolů do komentářů slušně váš názor. Nikoho nezhejtuju, jen mi to napište z upřímnosti (ale prosím slušně!), abych věděla, jestli to má vůbec cenu. Taky vím, že mám co zdokonalovat, ale mě to baví. Sledují mě starší a těm se to asi moc nelíbí, protože jsem mladší než oni a myslí si, že jsou něco víc.
To by bylo asi vše. Tak mi tedy prosím dolů do komentáře napište váš upímný názor, úplně do detailu. Děkuju!
Ahoj...