Šikana

3. května 2015 v 8:43 | Lilly |  Ostatní články ♥

Ahojte,

Slyšeli jste o "názorovkách"? Rozhodla jsem se jednu napsat. Dnes budu psát o ŠIKANĚ. To, co někdo někomu dokáže udělat, mě až děsí. A možná, že i vy máte zkušenost s šikanou. Zkopírovala jsem článek o šikaně z webu alik.cz a pak odpovím na pár otázek, cosi o tom myslím já. Takové jsou názorovky :-)

KLIKNĚTE NA CELÝ ČLÁNEK
(Příběh je pravdivý o jedné obyčejné holce, co ji šikana málem zabila)

Šikana, která mě málem zabila

http://www.bety.cz/image.ashx/2616/7368757474657273746f636b5f343734313531302e6a7067/640/480
ilustrační foto

V první třídě jsem seděla s jednou holkou, říkejme jí třeba Tereza. Nejdřív mi říkala, že mi dá čokoládu, když jí napíšu úkol. Když jsem jí ho napsala, nic mi nedala a řekla: Musíš se víc snažit, abys měla čokoládu!
Takhle po mně chtěla spoustu věcí a já je přestávala dělat, protože jsem věděla, že mi slíbenou odměnu nedá. Tak tedy přitvrdila a vyhrožovala mi, že se mnou nebude kamarádit. Nakonec mě začala tahat za vlasy, když jsem nechtěla poslechnout.
V druhé třídě se mnou nechtěla sedět a všem vykládala, že se se mnou nemají kamarádit, protože jsem špinavá a smrdím. Ostatní děti se mi pošklebovaly a nadávaly mi spolu s ní. Tahání za vlasy se pro mě stalo z jejich strany běžným.
Na každém rohu se mi někdo smál. Neměla jsem kamarády, byla jsem sama. Jednou mi Tereza dala facku, čímž povzbudila ostatní, aby se tolik nebály a taky mi daly ránu. Kluci mě například odtáhli do skříňky a tam mi sebrali klíčky, samozřejmě, aby mě mohli zamknout.
Ve třetí třídě mě dost krutě mlátily, hlavně holky. Když jsem chodila ze školy, často mě zmlátili tak, že mi z nosu tekla krev. Vyhrožovali mi, takže jsem nic neřekla. Jednou mi kluci zlomili ruku, všem jsem ale nalhala, že jsem zakopla. Nebo když mě Tereza kopla do břicha, pozvracela jsem se a málem se udusila.
Na začátku čtvrté třídy mě zmlátili tak, že jsem upadla do bezvědomí a začala vnitřně krvácet. Probudili mě až v nemocnici, trvalo to ale půl roku. Všichni si mysleli, že umřu. Mamka mi poté řekla, že mě našla nějaká neznámá paní ležet na chodníku, tak zavolala sanitku.
Musela jsem s pravdou ven. Všechno jsem řekla a popsala do detailu. Všechny, co mě trvale šikanovali, vyhodili ze školy. I přesto se máma rozhodla, že se přestěhujeme. Shodou okolností tátu přeložili z Prahy do jiného města, takže to bylo výhodné pro všechny.
Teď chodím na gymnázium a jsem šťastná. Mám kamarádky a nikdo mě nemlátí. Byla jsem hloupá, že jsem o tom rodičům neřekla dřív. Pokud se vám děje něco podobného, hned to řekněte. Nedopusťte, aby šikana došla tak daleko, jako u mě.

Co bys udělala dětem, kdybys viděla, jak někoho šikanují?
Řekla bych jim ať toho nechají a šla bych s nimi k nim domů a tam to řekla jejich rodičům, nebo to řekla v ředitelně a bylo by to.

Proč myslíš, že někdo někoho šikanuje?
Všichni si myslí, že je to proto, protože nemá tolik peněz, není oblíbený a podobně. Ty děti jsou spíš závistivé, a baví je se někomu posmívat a mlátit ho, což vůbec nechápu, proč si našli zrovna tak přihlouplý koníček.

Co si myslíš, že je horší? Šikanování psychicky, nebo fyzicky?
Tak nějak na stejno. Když je někdo zdravý, ale kvůli nim skončí u psychologa, tak to taky není dobré. Ale podle článku je někdy i mnohem horší to zdraví. Nevím.

Co bys udělala, kdyby tě někdo šikanoval?
Rozhodně bych to řekla rodičům, i kdyby mi vyhrožovali. Musíte to říct, pokud jste si přečetli článek, rozhodně je to lepší říct rodičům.

Kdybys o tom chtěl/a mluvit nejdřív s někým jiným, komu bys řekla?
Zavolala na linku bezpečí (116 111-zdarma) a pokud se stydíš mluvit, můžeš jim napsat nebo si s nimi chatovat (ale musíš se nejprve zaregistrovat). Linka Bezpečí ti fakt pomůže, ale to není důvod neříct to rodičům ;-)A nakonec, názorovky spočívají i v tom, že nakonci článku někoho tzv. ZATAGUJETE - to znamená, že sem někoho napíšu a ten dotyčný napíše článek o šikaně, opíše si otázky a na ně odpoví svými slovy ;-)
Takže ZATEGUJU: Vejisek72, Vladěnka
Samozřejmě může kdokoliv! ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pixie Pixie | 3. května 2015 v 9:45 | Reagovat

Wow to je síla!
1.rekla bych to někomu dospělýmu
2.protoze třeba zarli a nemá ho za to rad ze je lepší než on a tak ho začne šikanovat
3.urcite oboje na stejno je to hrozne
4.rekla to někomu dospělýmu a zacla bych s rodiči
5.Rodicum,kamoskam

2 Verča (Vejisek72) Verča (Vejisek72) | E-mail | Web | 3. května 2015 v 10:21 | Reagovat

Co bys udělala dětem, kdybys viděla, jak někoho šikanují? :Kdybych věděla kde bydlí tak bych to řekla jejim rodičům nebo něco podobného......

Proč myslíš, že někdo někoho šikanuje?:
To pro mě byla vždycky záhada :-?  Vždy mě zajímalo co jim je

Co si myslíš, že je horší? Šikanování psychicky, nebo fyzicky?:
Myslím že o něco víc fyzicky protože kdyby už dělali fakt velké věci jako té holce v příběhu dá se klidně zemřít a u psychiatra nezemřeš (aspoň myslím)

Co bys udělala, kdyby tě někdo šikanoval?:Řekla bych svým rodičům

Kdybys o tom chtěl/a mluvit nejdřív s někým jiným, komu bys řekla?: nwm asi nikomu

3 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 3. května 2015 v 14:07 | Reagovat

Šikana je někdy dost složitá. Ono podle mě není moc moudré jim říct, ať toho nechají, protože pak budou šikanovat i tebe. já bych to prostě okamžitě někomu řekla.

Proč si myslím, že někdo někoho šikanuje? Podle mě je to většinou spíše v tom, že mají nějaké komplexy, a hledají někoho slabého, na kom by si je mohli vybít. Nebo také ubližují, protože to dělají všichni. Svým způsobem šikanizátory i chápu (to neznamená, že s nimi souhlasím), když to prostě v prvním případě neumí vyřešit jinak, a v druhém se hlavního násilníka bojí.

Já jsem psychicky šikanovaná byla, fyzicky naštěstí nikoli, a svým způsobem je i slovní šikana hrozně bolestivá. Vážně nevím, co je horší, ale někdy jsem si i přála, aby mě raději třeba tahali za vlasy.

Já bych o šikaně bezpodmínečně řekla rodičům, a pokud by to z nějakého důvodu nešlo, tak nejlepší kamarádce, zkrátka lidem, kterým věřím.

Jinak, krásný článek!

4 Lilly Lilly | E-mail | Web | 3. května 2015 v 15:20 | Reagovat

[3]: Děkuji moc :-D

5 (: Vladěnka :) (: Vladěnka :) | E-mail | Web | 4. května 2015 v 13:25 | Reagovat

Co bys udělala dětem, kdybys viděla, jak někoho šikanují?
Nejspíš bych je seřvala :-D

Proč myslíš, že někdo někoho šikanuje?
Vědšinou ze srandu.... :-(

Co si myslíš, že je horší? Šikanování psychicky, nebo fyzicky?
Tak nastejno...

Co bys udělala, kdyby tě někdo šikanoval?
Nejspíš bych se svěřila ale nevím(Musela bych to zažít)

Kdybys o tom chtěl/a mluvit nejdřív s někým jiným, komu bys řekla? Mámě a tátovy,ty by to nějak vyřešili:-)

Moc dobrý a zajímavý článek,nechtěla bych zažít...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama